záhlaví4.jpg

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (149 | 79%)
Dne 28. - 30. 6. jsme podnikli náš hlavní výlet a to do okolí Náchoda.
První den jsme navštívili Městečko Luže s barokním chrámem Paní Marie, odkud byl pěkný výhled do okolí. Dále jsme navštívili pevnost Josefov. Zde jsme absolvovali zajímavou a pro mládež i možná dobrodružnou cestu v chodbách pevnosti. K večeru jsme se ubytovali v kempu Náchod , před spaním jsme si udělali vyšlap k pevnosti Březinka, po cestě si někteří zahráli i fotbal.

Druhý den jsme vyrazili do Polska, kde jsme navštívili poutní místo Wambierzyce, kde jsme navštívili barokní Baziliku Matky Boží. Zde byl k vidění i relikviář s kapkou krve papeže Jana Pavla II.
Cesta přes přírodní rezervaci Gory Stolowé byla paráda (pěkná krajina s množstvím serpentýn).
Po návratu do Česka jsme navštívili Broumovské skály, konkrétně Supí hnízdo. Po cestě k němu bylo několik pěkných vyhlídek. K večeru jsme ještě navštívili Babiččino údolí. To se ovšem již pokazilo počasí, které nám to trochu pokazilo.

Poslední den jsme vyjeli na pevnost Dobrošov, kterou jsme si prohlédli zvenčí za deštivého počasí.
Deštivé počasí nás však doprovázelo celou cestu domů.

Výletu se zúčastnili: Petr s Vojtou, Marcela, Radek, Ladík s Eliškou, Vašek, Vašek ml. s Klárou, Pepa s Mařenkou, Jenda s Míšou a Pavel s Maruškou. Autem jeli Josef s Maruškou nml.

Doufám, že se výlet líbil, i když se v tak krátké době nedá vyhovět všem.

Na závěr bych chtěl poděkovat Jendovy a Vaškovi ml. za zdárnou navigaci a Josefovi za trpělivost při řízení za naší kolonou. Naštěstí nebylo jeho služeb servisáka zapotřebí. Stroje jeli v podstatě bez závad a byli spolehlivé.

Najeli jsme asi 580 km.

foto viz odkaz na rajče Náchod 1
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one